titulni foto_lektori
KONTAKTY
ceskyenglish

LEKTOŘI
Pavel Matela - hlavní lektor a odborný garant studia
Profesionální fotograf a zkušený lektor fotografie, který vystudoval ITF Slezské univerzity v Opavě, FUD Univerzity J. E. Purkyně v Ústí nad Labem a FA University of Derby. Kromě Studia PvM působil či působí i v dalších vzdělávacích institucí zaměřených na vizuální umění. V případě komerční práce se zaměřuje na zakázky z oblasti náročné produktové, portrétní a módní fotografie. Ve vlastní umělecké tvorbě a teoretickém výzkumu se zabývá možnostmi a reflexí fotografie jako výtvarného média.

Mark Prethero - kurzy v angličtině (Photography I, Digital Editing, Portraiture)
Umělec pracujicí s fotografií, který pochází z Anglie, kde studoval Fine Art Photography na Univerzitě v Derby. Momentálně žije v Praze a ve studiu pokračuje na Univerzitě Jana Evangelisty Purkyně v Ústí nad Labem. Vystavoval v Gazelli Art House v Londýně a dále se účastní mnoha výstav především ve Velké Británii a České republice.

Radek Pokorný – kurz Digitální laboratoř
Profesionální postprodukcí fotografií se zabývá patnáct let a výstavní zvětšeniny připravoval pro Jana Šibíka, Davida Krause, Filipa Šlapala, Václava Chocholu, National Geographics, LGP, Václava Jiráska, Miro Švolíka a další. Spolupracuje s týdeníkem Reflex. Mezi jeho žáky patří i nositelé ceny Czech Press Photo a profesionální fotografové z českých deníků.

Alexandr Hudeček - kurzy Photography II Art a Portraiture
Profesionální fotograf a lektor fotografie. Studoval na Institutu tvůrčí fotografie v Opavě a ve své zakázkové tvorbě se zaměřuje převážně na portrétní fotografii a architekturu. V současné době pracuje na projektu o alternativních způsobech bydlení po Evropě a na projektu reflektující kulturní dědictví z dob socialismu v bývalém ČSSR. 

LEKTOŘI EXTERNÍ
V rámci kurzu Akademie současné fotografie přednášejí zajímavý odborníci z řad teoretiků, historiků nebo aktivních umělců.
Ve specializovaných kurzech (např. Fotografie II Profi, Temná komora) vyučují profesionálové zaměření na konkrétní obor.